Galerii! Euroopa Kooli õpilased käisid jahindusega tutvumas  

Galerii! Euroopa Kooli õpilased käisid jahindusega tutvumas  

797
Euroopa kooli lapsed EJSis külas. Foto: EJS

5. aprillil käisid EJSi majas jahinduse ja metsaeluga tutvumas Euroopa Kooli õpilased.

4‒7-aastased inglise keelsed eelkooliealised said kuulda nii metsloomadest kui jahimeeste tegemistest tänapäeva jahinduses. Jahindusest rääkis lastele EJSi tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe. Samuti oli külla kutsutud MTÜ Aasta Looma projektijuht Helen Arusoo, kes rääkis laste rajakaamerate projektist ning tutvustas metsloomade tegemisi läbi rajakaamera.

Lastele meeldis väga rajakaamerate videoid jälgida, üheskoos arvati ära kitsede sugu ning vaadati sarvekasvu, aga nähti ka teisi metsas liikuvaid loomi. Pärast seda korraldati gruppides joonistusvõistlus, kus aja peale valmis aasta loomast, ilvest pilt. Samuti mängiti metsloomade teemalist mängu ning vaadati erinevaid jahitrofeesid ja topiseid. Visiidi lõpuks käidi maja taga metsloomade jälgi vaatamas, kus tuvastati jänese ja rebase jäljed.


Tallinna Euroopa Kool on Tallinnas tegutsev, rahvusvahelise kogukonna lastele orienteeritud haridusasutus. Tallinna Euroopa Kooli missiooniks on mitmekeelse ja –kultuurilise hariduse tagamine kõikides kooliastmetes.