Header Image
Banner
FACE koduleht
CIC koduleht
Banner
Banner

Üldtelefoni tõrked

Print

Viimasel paaril päeval on meist mitteolenevatel põhjustel esinenud EJSi üldtelefoni (6025970) tõrked. Kiiremates küsimustes saate helistada 5049255 (Lea).

 

 

FACE liikmete aastakoosolek

Print

FACE 3 4.14

10.04 algas Rootsis, Rootsi jahimeeste organisatsioonile kuuluvas keskuses Öster Malmas Euroopa jahimeeste katusorganisatsiooni FACE liikmete aastakoosolek. Tegemist on igakevadise koosolekuga, mis seekord keskendus Põhjamaade jahindusele ja suurkiskjate probleemile.

Read more...

 

Peibutamise koolitus Aegviidus

Print

Peibutamise koolitus 2

Teine peibutamise koolitus sel aastal toimus RMK Aegviidu looduskeskuses 6. aprill. Kuna EJS-i kodulehel oli ka teave ürituse toimumise kohta, tuli kohale päris suur hulk huvilisi. Peale Harjumaalt tulnud jahimeeste oli kohale saabunud huvilisi ka Järvamaalt ja Raplamaalt. See näitab jätkuvalt, et jahimeestel on selliste koolituste vastu tõsine huvi. Saal, mis oli selliseks ürituseks nagu loodud, oli mehi täis. Korraks tekkis mure, kas mahume ikka ära. Endrik, nagu ikka, suutis oma huvitava jutuga panna mehed hoolega kuulama, küsiti täpsustavaid küsimusi, aeg-ajalt visti ka nalja vahele. Kui esialgu oli arvestatud kahe tunniga, siis venis üritus kolmetunniseks. Ka seekord oli võimalik salvestada omale põtrade hääled. Mitmed mehed proovisid ka kohapeal hääli teha ja lasta Endrikul näidata kätte need õiged noodid. Seekord olime Endrikuga koostanud küsitluslehe, kus tundsime huvi antud koolituse kohta ja olid ka mõned üldisemad jahinduskoolitusi puudutavad küsimused. Tagasiside oli positiivne ja sai meestelt ka mõningaid mõtteid, milliseid koolitusi edaspidi võiks korraldada.
Nii et tõenäoliselt järgmiste kohtumisteni Aegviidus!

Andres Üprus 

 

Jahimehe käsiraamat

Print

Jahimehe käsiraamat kaasKirjastus Varrak koostöös Eesti Jahimeeste Seltsiga annab välja tõlkeraamatu „Jahimehe käsiraamat", mis on mahukas teaberaamat nii noorele kui ka kogenud kütile, õppe- ja lisamaterjalina hüva abiline koolitusel osalejale ja ka selle läbiviijale.

Teoses on põhjalikult käsitletud järgmisi teemasid: jahiulukite tutvustus (sh häälitsused, jäljed, eluviis, levik ja elupaik); ulukite haigused; jahipidamisviisid; jahirajatised; jahikombed ja -eetika; jahikoerte valik, koolitamine ja töökatsed; jahirelvade ehitus, käsitsemine ning uluki laskmisel lasu tulemuse määramine; jahitrofeed ja nende hindamine.

Read more...

 

Halduslepingu andmebaaside alane nõupidamine

Print

Andmebaaside alane koosolekNõupidamisel osalejad Mikk Männiste Keskkonnametist, Karolin Lillemäe ja Lea Truska EJSst, kes tegelevad vahetult keskkonnaregistriga ja EJSi tegevjuht Tõnis Korts.

Täna, 8. aprillil toimus Eesti Jahimeeste Seltsis nõupidamine, kus arutati, kuidas muuta halduslepinguga ettenähtud andmete esitamine keskkonnaregistrile efektiivsemaks. Jahimeeste katusorganisatsioon on nüüdseks mitu aastat täitnud riigiga sõlmitud halduslepingut ja esitanud registrile vajalikke andmeid. Selle aja jooksul on tekkinud kogemus ja samuti rida ettepanekuid, kuidas täiustada olemasolevat andmete liikumist. Meil on väga hea koostöö Keskkonnaametiga, kes on registripidaja ja kes on samuti huvitatud, et andmebaasidega seonduvat täiustada. Aasta alguses toimus esimene nõupidamine Keskkonnametis ja tänaseks on esimesed täiendused juba tehtud. Eesti Jahimeeste Seltsi ettepanekute paketis olid mitmed ettepanekud, mis puudutasid andmete registrisse jõudmise aja lühendamist, registrisse sisestatud andmete jahidokumentidele väljatrüki loomist ja samuti statistika tegemiseks vajalike võimaluste loomist.