Header Image

Sigade Aafrika katkust

Print

Metssead
Metssead. Foto on illustratiivne. Foto: Ivan Knaze. 

Oleme sigade Aafrika katku teemat korduvalt kodulehel kajastanud. Seoses uute kollete leidmisega Lätist Valka piirkonnast, mis külgneb Eesti piiriga, palume Lõuna-Eesti jahimeestel metsas ringi liikudes eriti tähelepanelik olla ja igast leitud surnud seast teatada maakondlike veterinaarkeskusele. 

Lisainfo (k.a sigade Aafrika katku voldik ja veterinaarkeskuste kontaktid) ja proovivõtujuhend jahimeestele (sigade Aafrika ja klassikalise katku diagnoosimiseks metssigadelt) on leitav SIIT

Sigade Aafrika katk on väga nakkav sigade haigus, mille kulg võib olla üliäge ning mida iseloomustab kõrge palavik, täielik isutus, verevalumid nahal ja siseorganites ning surm 7–10 päeva jooksul pärast haigustunnuste ilmnemist. Suremus võib küündida 100%-ni.

Lisainfo: www.vet.agri.ee 

 

Ootame õnnitlusi ja kuulutusi ajakirja Eesti Jahimees

Print

Palume õnnitlused ja kuulutused ajakirja 4/2014 ära saata 24. juuliks This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

2014. a metsloomade marutaudivastase vaktsineerimise järelkontrolliks ulukite pea- ja vereproovide kogumine

Print

Kährik
Kähriku foto: Ivan Knaze

Leping Veterinaar- ja Toiduametiga (VTA) on ka selleks aastaks allkirjastatud metsloomade marutaudivastase vaktsineerimise järelkontrolliks ulukite pea- ja vereproovide kogumine. Eriti toonitab VTA, et kinni tuleb pidada järgmistest laekumistest: 31.10 võib olla laekunud proove, kuid mitte üle 50% , 31.12 peab olema laekunud vähemalt 65% proovidest ja 28.02 mitte vähem kui 90 % proovidest.

Seoses Euroopa Komisjoni sooviga proovide arvud viidud täpsemaks, s.t 4 looma /100 km2 on seekord täpsed arvud. Eelpooltoodud põhjusel on nii pea- kui ka vereproovide arvud madalamad, kui olid 2011–2013. a lepingute raames. Lõplikud arvud kogu riigi lõikes jäid 2014. a järelkontrolli lõikes 1740 pead ning 375 vereproovi.

Samas on oluline, et lepingusse kirja saanud mahud saaks täielikumalt täidetud nii palju kui võimalik, sest nüüd on arvud, mida leping kirjeldab, täpselt need, mida EK ise soovib, et täiemahuliselt kogutud/uuritud saaks. Samuti on oluline koguda endiselt võimalikult palju viiruse uuringu proove marutaudi riskiloomadelt.

Kõigile maakonna veterinaarkeskustele on jahimeestele mõeldud varustus juuli alguses juba välja jaotatud, seega on kõik eeldused meie poolt loodud, et proovide kogumine võiks alata.

Lisa 1. Küttimise jaotuskava
Lisa 2. Veterinaarkeskuste kontaktid
Lisa 3. Puhvertsooni kaart

 

Juhatuse koosolek

Print

IMG 7282
Juulikuu juhatuse koosolek toimus vahetult enne Eesti jahimeeste kokkutuleku avamist Toosikannul 11. juulil. Päevakorda kuulus viis sisulist punkti.

Read more...

 

Vaata, kuidas kokkutuleku telklaager kasvab 2 minutiga

Print