Header Image

IUCN liigikaitseseminar Tallinna Loomaaias

Print

Loomaaia konverents
Kõnepuldis on Simon Stuart IUCN liigikaitse komisjoni esimees

26. augustil võõrustas äsja 75. aastaseks saanud Tallinna loomaaed rahvusvahelisi külalisi, kes olid saabunud maailma eri paigust, et maha pidada liigikaitseteemaline seminar. Viimane peeti rahvusvahelise looduskaitseorganisatsiooni IUCN liigikaitsekomisjoni juhtkomitee toimumise raames. Kuna seminar oli avalik, siis oli võimalus ka EJSi esindajal osaleda.

Read more...

 

Karude küttimine 25.08 seisuga

Print

Karude küttimine 25.08

 

Sigade Aafrika katku puhvertsoon

Print

Metssead
Foto: Ivan Knaze

Lugupeetud jahimehed! Saime Keskkonnaametist Veterinaar- ja Toiduameti poolt kehtestatud Sigade Aafrika katku (SAK-i) puhvertsooni kaardi. Kaarti näete siit.

Puhvertsoonist lähemalt loe siit: http://www.agri.ee/et/uudised-pressiinfo/seakatk/korduma-kippuvad-kusimused#07 

Puhvertsooni jäävad jahipiirkonnad (tähestikulises järjekorras):

Read more...

 

Pliihaavlite kasutamine veelinnujahil on keelatud

Print

KESKKONNAMINISTEERIUMI PRESSITEADE
19. august 2014

Meeldetuletus jahimeestele: pliihaavlite kasutamine veelinnujahil on keelatud

20. augustil algas Eestis veelinnujahi hooaeg. Keskkonnaministeerium tuletab meelde, et eelmisel aastal jõustunud jahiseadusega on keelatud pliihaavlite kasutamine veelinnujahil.

Read more...

 

Sigade Aafrika katkust

Print

Täiendatud 14.08.2014
12. augustil toimunud S
igade Aafrika katku (SAK) alasel nõupidamisel, kus osalesid ka EJS esindajad, lubas Veterinaar- ja toiduamet välja töötada ja meile edastada puhvertsoonis kütitud metssigade uuringute korra. See on nüüd olemas. Loe teksti siit.

Metssead
Metssead. Foto on illustratiivne. Foto: Ivan Knaze. 

Oleme sigade Aafrika katku teemat korduvalt kodulehel kajastanud. Seoses uute kollete leidmisega Lätist Valka piirkonnast, mis külgneb Eesti piiriga, palume Lõuna-Eesti jahimeestel metsas ringi liikudes eriti tähelepanelik olla ja igast leitud surnud seast teatada maakondlike veterinaarkeskusele. 

Lisainfo (k.a sigade Aafrika katku voldik ja veterinaarkeskuste kontaktid) ja proovivõtujuhend jahimeestele (sigade Aafrika ja klassikalise katku diagnoosimiseks metssigadelt) on leitav SIIT

Sigade Aafrika katk on väga nakkav sigade haigus, mille kulg võib olla üliäge ning mida iseloomustab kõrge palavik, täielik isutus, verevalumid nahal ja siseorganites ning surm 7–10 päeva jooksul pärast haigustunnuste ilmnemist. Suremus võib küündida 100%-ni.

Lisainfo: www.vet.agri.ee 

Veterinaar- ja Toidulaboratooriumi direktori asetäitja loomahaiguste alal Imbi Nurmoja: Seoses asjaoluga, et sigade aafrika katku lähimad kolded on Eesti piirile väga lähedal, siis mõned tähelepanekud/meeldetuletused labori poolt SIIT

Uus materjal: lisandus materjal klassikalise ja aafrika katku kohta.