Header Image
FACE koduleht
CIC koduleht
Banner

Jahinaised kogunevad Haapsalu mail

Print

Jahinaised logoPressiteade: Jahinaised kogunevad Haapsalu mail

25. oktoobril korraldab MTÜ Eesti Jahinaised ürituse jahinaistele, seekord koostöös Haapsalu Jahiseltsiga. Tegemist on juba viiendat aastat toimuva taolise sündmusega Eesti Vabariigis, mis koondab jahinaised kokku. Tore on tõdeda, et sündmus on saanud osaks traditsioonilisest jahinduskultuurist.
Kõige esimene jahipäev „Jahis ainult naised" toimus oktoobris 2010 Muhumaal ja Saaremaal. Tookord olid kogu ürituse naiseestvedajad Muhu JS-i poolt Hegne Lump ja Laimjala JS-i poolt Merit Kindsigo. Lisaks on jahiüritus toimunud ka veel Hiiumaal ja Põlvamaal.
Eestis on jahinaisi üle 300. Jahindus on ühistegevus, mis lähendab inimesi loodusele ja hoiab ulukite arvukust säästva looduskasutusega kooskõlas.
Üheks tähtsaks ajendiks on vajadus pöörata enam tähelepanu jahindusele kui ühele osale meie kultuuris ja näidata, et ka naistel on selles pidevalt suurenev osakaal. Samuti soovitakse kaasa aidata sellele, et suureneks teadlikkus meie järeltulevatel põlvkondadel jahinduse vajalikkusest looduskaitses.

 

Ilmus Franz Reidolfi legendaarse „Jahinduse käsiraamatu" uustrükk!

Print

Jahinduse käsiraamat esikaas

Ettetellijad saavad raamatud kätte Eesti Jahimeeste Seltsist. Seltsist on võimalik ka raamatut osta hinnaga 25 eurot eksemplar. Samuti saab raamatut tellida posti teel telefonilt 5526032 ja e-posti kaudu This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it (Jaanus Vaiksoo – Vana-Kahuri OÜ).

Franz Reidolf ja tema „Jahinduse käsiraamat"
TEKST: Jaanus Vaiksoo
Vähe on eestikeelse kirjasõna ajaloos raamatuid, mida tuntakse eelkõige autori nime järgi. Jahindusringkondades on selliseks teoseks Franz Reidolfi „Jahinduse käsiraamat" ehk siis lihtsalt „Reidolf", mis ilmus juba 1938. aastal, kuid on jahimeeste seas hindamatu lugemisvara ka kolmveerand sajandit hiljem. Käsiraamatud kipuvad aja jooksul kaotama oma praktilist väärtust, sest muutuvad meetodid, vahendid, tehnika, seadusandlus. Ka jahinduses on muutunud selle ajaga väga palju alates jahiulukite populatsioonidest lõpetades relvadega. Kuid on mingid aegumatud põhitõed - jahieetika, ulukite käitumine, jahipidamisviisid, ulukite varitsemine jne -, mis Reidolfi teoses on haruldaselt selgelt, nauditavalt ja meisterlikult lahti kirjutatud.

 

Karude küttimine 20.10 seisuga

Print

20.10 seisuga on kütitud 36 karu 40st. 

Karude kyttimine 20.10 seisuga

 

Eesti jahimeeste kalender 2015 "Uluk rajakaameras"

Print

 

Kalender 2015 esikaas

Jahimeeste 2015. aasta kalender ilmub novembri esimestel päevadel. Seekord on tegemist rajakaamera eriväljaandega, kus üle 500 pildi seast valiti välja 12 parimat. Priit Vahtramäe, Heimi Ärm, Keili Veetamm, Lauri Kirs, Gaido Padrik, Heigo Haljaste, Kermo Jürmann, Sander Erik, Janar Madilainen ja Tarmo Sammal olid need õnnelikud, kelle saadetud pildid kalendrisse valiti.

Tegemist on esimese ainult rajakaamera piltidest koosneva kalendriga Eestis, võimalik, et ka maailmas. Kalendrid tulevad müüki EJSi ja meie liikmesorganisatsioonidesse, millest täpsemalt teid ka peatselt informeerime. Märkame ulukeid rajakaameras.

 

SAKi alane kohtumine põllumajandusministri juures

Print

Sus scrofa 2

Eile, 15. oktoobril toimus Põllumajandusministeeriumi suures saalis sigade Aafrika katku (SAK) teemaline informatiivne kohtumine. Kohtumise juhatas sisse ja juhtis põllumajandusminister Ivari Padar. VTA peadirektor Ago Pärtel andis ülevaate toimunud arengutest ning minister Ivari Padar riigipoolsetest ettevalmistustest. Samuti vastati esile kerkinud küsimustele. Kohtumine keskendus valdavalt seakasvatuse ja seakasvatajate probleemidele seonduvalt SAKiga. Keskkonnaministeeriumi ja Keskkonnaameti tegevustest andis ülevaate KKM jahinduse spetsialist Tõnu Traks. Eesti Jahimeeste Seltsi poolt osales tegevjuht Tõnis Korts.