EJSi president: pöörake suuremat tähelepanu jahiohutusele!

EJSi president: pöörake suuremat tähelepanu jahiohutusele!

1799
Foto: EJS

Lugupeetud jahimehed!

Lühikese aja jooksul on juhtunud juba teine õnnetus jahirelva käsitlemisel. Oleme sellel hooajal kaotanud seetõttu tubli jahimehe. Nädalavahetusel toimunud jahipidamine Piirissaarel tõi meile uue õnnetusjuhtumi, kus jahimees sai vigastada. Õnneks läks sellel juhul kergemalt, inimene on elus, aga oleks võinud minna hullemini.

Pöördun Teie poole palvega olla jahirelva käsitlemisel äärmiselt tähelepanelik. Sügisel tuleb tihti ka halva ilmaga jahti pidada, kuid mitte mingisugused asjaolud  ei õigusta meie ühistegevuses hooletut käitumist jahirelvaga. Relv on suur ohu allikas ja potentsiaalne õnnetuse tekitaja. Me peame seda alati arvestama ja sellest lähtuma. Alati enne jahti peame veenduma, et relv on tehniliselt korras. Regulaarselt tuleb külastada lasketiiru, et tunda oma jahirelva kõiki, ka kõige väiksemaidki detaile.

Kütiliinil olles tuleb olla äärmiselt tähelepanelik. Panen siin südamele nii jahijuhatajatele kui ka kütiliini vanematele, et laskealad oleksid valitud vastavalt ohutustehnika nõuetele, arvestades ilma ja maastikku. Küttide otsustada on, kas vajutada päästikule või mitte. Kui on väikseimgi võimalus, et midagi võib minna teisiti kui plaanitud, ära soorita lasku! Meil, jahimeestel, on kombeks öelda, väikseimagi kahtluse korral jäta sõrm sirgeks!

Ka üks õnnetus on liiga palju. Meil on neid täna juba kaks. Kutsun Teid kõiki olema senisest hoolsam ja tegema kõik, et  õnnetuste jadale piir panna. Senisest põhjalikumalt peab läbi viima ühisjahtidele eelnevad instruktaažid. See on palve jahijuhatajatele. 

Kui  iga jahimees teeb ära enda poolt maksimaalse, siis oleme teinud parima, mis võimalik. Kutsun Teid kõiki koos ja ka igaühte eraldi tegema kõik selleks, et need kaks õnnetust jääksid viimasteks!

Margus Puust,
EJS president