EJS-i saabus tuttuus videomäng Hunter 20 Mega+

EJS-i saabus tuttuus videomäng Hunter 20 Mega+

376
Foto: EJS

Kolmapäeval, 1. aprilli varahommikul tõi kaubakuller EJS-i Ameerikas disainitud ja toodetud eksemplari videomängust proffidele Hunter 20 Mega+. Tegemist on äärmiselt tõetruu versiooniga jahipidamisest, mille on välja töötanud oma ala tõelised meistrid.

Teada- tuntud on fakt, et viimasel ajal turule tulnud videomängud on nii tegelikud, et neid on raske reaalsest elust eraldada. Samuti ei ole saladus, et 3D printeriga saab välja printida pea kõike, sealhulgas toiduaineid. Nüüd on leiutajad-disainerid need kaks asja ühendanud ja välja on töötatud lahendus, kus lisaks virtuaalsele jahil käigule saab kütitud saagi 3D printeriga välja printida.

Tähelepanuväärne on asjaolu, et disainerid on lähtunud nii jahieetikast kui ka seadustest. Kui mängija enne jahile minekut allkirjastab digitaalselt litsentsilepingu, siis ta kohustub jahil olles jälgima nii eetilisi norme kui ka seadust. Õigusrikkumise korral koostab mängu aluseks olev platvorm automaatselt jahimehele protokolli, mis edastatakse koheselt menetlusasutusele, kellega on sõlmitud menetlust võimaldav leping.

Seega on mäng praktiliselt sama mis reaalne elu. Samas on tal ka mitmeid eeliseid. Küttimisel ei kasutata pliimoona ja seega langeb ära pliimürgistuste oht. 

Küsimusi on tekitanud nõue, et uue jahimängu mängimisel tuleb maksta jahipidamisõiguse tasu. Seda on ametlikult selgitatud, et tegemist ei ole jahiseaduse alusel makstava maksuga, vaid hasartmaksu seaduse alusel oleva mängumaksuga.

Mäng  on suhteliselt kallis, koos programmiga ja ametliku litsentsiga maksab ta 12 tuhat USA dollarit ja seda saab tellida aadressil ejs@ejs.ee Kes seltsidest või jahimeestest on huvitatud, andke päeva jooksul teada!
JAGA