EJS esitas kaebuse pressinõukogule („Saaremaa küttimisandmed kahtluse all“)

EJS esitas kaebuse pressinõukogule („Saaremaa küttimisandmed kahtluse all“)

3121
Saaremaa ühisjaht. Kuvatõmmis ERRi uudisest.

18. jaanuaril ilmus Saarte Hääles artikkel „Saaremaa küttimisandmed kahtluse all.“ Nii nagu pealkirigi kõlab, esitati Saaremaa jahimeestele kahtlustus: Saaremaa jahimeeste poolt riigile edastatud rekordilised metssigade küttimisandmed tekitavad spetsialistides kahtlusi, kas siinsete jahindusorganisatsioonide esitatud jahindusstatistika pole mitte moonutatud või suisa võltsitud.

Artiklis olid esitatud kommentaarid riigipoolsetelt spetsialistidelt, aga puudus jahimeeste poolne arvamus. Artikli lõpus väidab ajakirjanik, et „Saarte Hääl pöördus eile kommentaari saamiseks kirjalike küsimustega ka Saaremaa jahindusseltsi poole, kuid tagasisidet ei saanud.“ See väide on ekslik, sest e-kiri küsimusega saadeti ilmumisele eelneval päeval 17. jaanuaril kell 15.02 ja selles kirjas ei olnud vastamise tähtaega. Seega ei saanud Saarte Jahimeeste Selts kuidagi eeldada, et tööpäeva lõpus saadetud kirjale oleks pidanud kohe vastama. Vastata otsustati järgmisel päeval ja selleks kutsuti kohale ka juhatuse esindus, et üheskoos vastata. Hommikul aga selgus, et artikkel oli juba avaldatud.

Kuna Saarte Jahimeeste Selts on EJSi liige ja artikliga heidetakse varju kogu Eesti jahimeeste perele, siis tegi EJS president vastava sisuga kaebuse pressinõukogule. Antud artikli puhul rikuti EJS arvates Eesti ajakirjanduseetika koodeksit. Pressinõukogult on saabunud vastus, et kaebus on kätte saadud ja võetud menetlusse. Eelmine kord esitas EJS kaebuse kolm aastat tagasi televisiooniuudise peale. Tollal saadi jahimeeste poolt õigus ja ajakirjaniku tegevust tauniti.

 

Pressinõukogule esitatud kaebus 

Postimehe Maaelu osas ilmunud artikkel Saarte Jahimeeste Seltsi juhatuse esimehe Mati Tangiga 
JAGA