Eerik Kumari nimeline looduskaitsepreemia Mati Kaalule

Eerik Kumari nimeline looduskaitsepreemia Mati Kaalule

1787
Kumari auhinna pälvinud Mati Kaal andis palju intervjuusid. Foto: Jaanus Vaiksoo

9. mail avati Tallinna Loomaaias looduskaitsekuu, mille teemaks on sel aastal „Eesti loodus – oma või võõras?“. Loomaaia direktor Mati Kaal rääkis loomaaedade tähtsusest tänapäeval: tutvustada inimestele elurikkust meie maal. Seetõttu on loomaaial eriline tähtsus loodusuurijate järelkasvu koolitamisel. Enam kui 300 last Tallinnast ja selle lähiümbrusest käib loomaaia looduskoolis.

Üle kolmekümne aasta on Tallinna Loomaaed vedanud maailmas unikaalset euroopa naaritsa päästmisprojekti, mille tulemusena on Hiiumaal saavutatud rõõmustavaid tulemusi selle liigi jätkusuutlikuks arenguks looduses. Need on vaid paar näidet suurest tegevusväljast, millega tegeleb loomaaed looduse hoidmisel, propageerimisel ja teaduslikul uurimisel.

„Üksnes aukartus elu ees teeb meist tõelised inimesed,“ lõpetas Mati Kaal oma sõnavõtu Albert Schweitzeri kuulsa mõttega. Seejärel andis keskkonnaminister Marko Pomerants kätte aasta looduskaitsepreemiad. Eesti looduskaitsemärkide – hõbedaste tammelehtede – omanikeks said: Lahemaa rahvuspargi kauaaegne direktor Arne Kaasik; Eesti Ornitoloogiaühingu pikaaegne juht Andres Kalamees; Lahemaa rahvuspargi looduskaitse edendaja ja loodusgiid Anne Kurepalu; Saaremaa poollooduslike koosluste hoidja Kalvar Ige; loodusajakirjanik ja giid Toomas Jüriado; metsalooduse kaitsja ja tutvustaja Leili Mihkelson; Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja Maris Kivistik.

1989. aastast välja antava Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia pälvis Eesti Jahimeeste Seltsi rõõmuks Mati Kaal, kes on olnud alates 1992. aastat ajalehe Jahimees ja hiljem ajakirja Eesti Jahimees toimkonna liige ja aktiivne autor. Palju õnne!JAGA