Ajakirja Eesti Jahimees toimkond kohtus uue peatoimetaja juhtimisel

Ajakirja Eesti Jahimees toimkond kohtus uue peatoimetaja juhtimisel

1758
Ajakirja peatoimetaja Jaanus Vaiksoo. Foto: EJS

2. septembril toimus taaskord ajakirja Eesti Jahimees toimkonna koosolek. Seekord siis uue peatoimetaja, Jaanus Vaiksoo, juhtimisel. Nagu pildilt näha, võtab toimkonna tööst osa ka meie eelmine peatoimetaja Kaarel Roht. 

Järgmisse numbrisse on planeeritud lugusid põdraussidest, linnu- ja hülgejahist ja paljust muust. Toimus eraldi arutelu ka sigade Aafrika katku teemal ja kui palju on seda vaja ajakirjas kajastada, eriti silmas pidades seda, et numbri ilmumise ajaks võib info paljuski juba muutunud olnud. Peatoimetaja tõi välja, et katku teema on niivõrd oluline, et selle kajastamine on omal kohal, seekord pöörame rohkem tähelepanu sellistele teemadele, mis tõenäoliselt kiiresti ei aegu – lisasöötmisest, viiruse erinevatest tüvedest jne. 

Räägiti linnujahist ning sellest, et lindude tundmine tekitab raskusi. Eestis on nähtud ka näiteks vaarao- või lumehane (kes ei ole jahilindude nimekirjas), et kuidas aidata kaasa sellele, et jahilinde eristatakse ning kogemata valesid liike ei kütita. Tõdeti, et see on teema, mis vajaks ajakirja veergudel kajastamist. Jaanus Elts on tuntumaid liike ajakirja veergudel tutvustanud (2003-2006 ilmus rida artikleid), peatoimetaja suhtleb temaga ja uurib, kuidas temaatikat kõige parem lahendada oleks. 

Toodi ka välja vajadust täpsustada seisva laskekatse teemat, mis ajakirja sellest numbrist läbi käis, kuid mis tekitab palju küsimusi. 

Ajakirja jaoks artikleid, artikli-ideid ootame peatoimetaja meilile jaanus@ejs.ee. 

Ajakirja toimkond: (vasakult) Katrin Streimann, Janari Lage, Arles Taal, Oliver Leif, Andres Lillemäe, Ilmar Rootsi, Heino Kasesalu, Mati Kaal, Kaarel Roht, Peeter Hussar ja Jaanus Vaiksoo. Foto: Karolin Lillemäe
Ajakirja toimkond: (vasakult) Katrin Streimann, Janari Lage, Arles Taal, Oliver Leif, Andres Lillemäe, Ilmar Rootsi, Heino Kasesalu, Mati Kaal, Kaarel Roht, Peeter Hussar ja Jaanus Vaiksoo. Foto: Karolin LillemäeJAGA